Sizin İçin Seçtiğimiz Resimler

Plastik Kirliliğinden Zarar Gören Yavru Kaplumbağa

İnsanlığın mücadele ettiği en büyük engellerden biri de plastik kirliliğidir. Denizlerde ve okyanuslardaki plastik kirliliği, canlıları ve çevreyi tehlikeye atan ciddi boyutlara ulaştı. Her yıl, vücutları plastik malzemelerle dolu bir şekilde karaya vuran deniz canlılarının sayısı giderek artıyor.

Yeni Fenomen: Çöp Toplama Hareketi

Phoenix'te, Byron Román adında bir adam sosyal medyada #TrashTag ile gençleri bir Facebook gönderisi altında toplayan bir meydan okuma başlattı. Bölgedeki tüm canı sıkılmış gençleri iyi bir amaç için çağırmayı başardı; çöp toplama. 

Hayatı Kurtulan, Yıldızlı Gece Gözleriyle Zeus

Kapınızı açtığınızı ve bir baykuş bulduğunuzu düşünün. Hayır, bu bir Harry Potter serisi değil. Kaliforniya’da yaşayan bir adam tam da bunu deneyimledi. 

Tarihte İlk Kez İtalya'da İklim Değişikliği Zorunlu Eğitim Haline Geldi

İtalya, gençlerinin iklim konusunda eğitildiğinden emin olmak istiyor ve bunun için harekete geçiyor. Dünya tarihinde bir ilk olan İtalya'da 2020 akademik yılından itibaren iklim konuları zorunlu hale gelecek. Eğitim Bakanı Lorenze Fioramonti, bir yılda 33 saatlik iklim dersleri verileceğini açıkladı.

Okyanuslardaki plastik ve çöplerden oluşturulan bu yerleştirme sanatlari okyanus kirliliğine dikkat çekiyor.

Sanatçı Alejandro Duran, UNESCO'nun korunan bir alan ilan ettiği sian Ka'an'ın plajlarında dolaşırken. elli farklı ulus tarafından denize atılan çöpleri topluyor. Topladığı çöplerden yaptığı sanata "Washed Up" adını veren sanatçının bu eserlerine bakınca okyanus kirliliğinin ne boyutta olduğunu görebiliyoruz.

Morgan Freeman Dünyayı Kurtarmak Amacıyla Kendi Çiftliğinden Bir Arı Barınağı Yaptı

Çiftçilere ve bilim adamlarına göre, dünyadaki arı popülasyonu önemli ölçüde azalmaktadır. Özellikle ABD için, 1962'den beri çalışan arı kolonileri hektar başına % 90 azaldı. Bunun birkaç nedeni var: pestisitler, iklim değişikliği ve arıların doğal yaşam alanlarındaki düşüş. Bazı kahramanlar seyirci olamaz ve buna sessiz kalamaz. Morgan Freeman, arılar için savaşan kahramanlardan biridir. 

İklim Değişikliklerini Ciddiye Almamızın Zamanı Geldi Ve Bu Fotoğraflar Size Neden Olduğunu Çok İyi Gösterecekler

Küresel ısınma ve iklim değişikliği günümüzün dnyasında yüzleşmek zorunda olduğumuz son derece önemli problemler. Her ne kadar bir çok insan bu problemleri görmezden geliyormuş gibi dursa da, aslında bunlar hepimizin önemsemesi gereken sorunlar özellikle de pek çok ülke orman yangınları, ani su baskınları, erimekte olan buzullar, plastik atık sorununun giderek artması ve yavaşça ortadan kaybolmakta olan orman örtüsü gibi problemlerden bahsediyorken. 

Karayip Adası Çevresinde Bulunan Plastik Deniz

Gezginlerin ziyaret ettikleri bölgelerden paylaştıkları fotoğraflar daha çok muhteşem kumsalları, güneşli gökyüzünü, sahil şeridini ve estetik güzellikleri yansıtırken, bu seride o güzelliklerin gizli yüzünü, müthiş denizlerden ve okyanuslardan geçen insanların bu yerleri ne hale getirdiğini sizlerle paylaşacağız. 

Plastik Atıkla Zehirlenmiş olan Kurtarılan Kaplumbağa

Plastik atık dünya üzerinde olumsuz etkilerden başka bir şeye neden olmuyor. Yaşayan hayvanlar ve çevre, yıllardır insanların neden olduğu plastik kirliliği ile mücadele ediyor.

Everest Dağı'nın Kirli Yüzü

Nepal Ordusu, Everest Dağı'nda bir temizlik kampanyası başlattı. Temizleme faaliyeti iki ton çöpün toplanmasıyla sonuçlandı.

Arkasında Kendi Garajı Olan İnanılmaz Lüks Karavan

Bu büyüleyici karavanın adı VARİO Perfect Sh + Platinum Edition Motorhome’dur. Karavanı benzersiz kılan şeylerden biri, üç akslı bir Mercedes şasisi üzerine inşa edilmiş olmasıdır. 

İklim Değişikliğinin Sonuçlarını Bir Tokat Gibi Yüzümüze Çarpan 7 Şaşırtıcı Fotoğraf