Yeni Resimler

Kafamızda deli sorular

Facebook grubumuzda sorulan sorular ve onlara gelen cevaplar  :) 

Plastik Kirliliğinden Zarar Gören Yavru Kaplumbağa

İnsanlığın mücadele ettiği en büyük engellerden biri de plastik kirliliğidir. Denizlerde ve okyanuslardaki plastik kirliliği, canlıları ve çevreyi tehlikeye atan ciddi boyutlara ulaştı. Her yıl, vücutları plastik malzemelerle dolu bir şekilde karaya vuran deniz canlılarının sayısı giderek artıyor.

Parlayan Kamp Halatları

Bu çadır ipleri geceleri parlayabilir ve bu da karanlıkta çadırın ipine takılıp düşme riskini ortadan kaldırır. Sıkı bir kampçıysanız, geceleri çadırınızın etrafında dolaşırken sıkıntı yaşamış olmalısınız. Çadırı ayakta tutan tüm ipleri fark etmek mümkün değil. Buna katlanmak zorunda değilsiniz, sizi zahmetten kurtaracak, özellikle çadırlar için tasarlanmış karanlıkta parlayan ipler var.

Yeni Fenomen: Çöp Toplama Hareketi

Phoenix'te, Byron Román adında bir adam sosyal medyada #TrashTag ile gençleri bir Facebook gönderisi altında toplayan bir meydan okuma başlattı. Bölgedeki tüm canı sıkılmış gençleri iyi bir amaç için çağırmayı başardı; çöp toplama. 

Meksika merkezli şirket avokado tohumlar kullanarak biyolojik olarak çözünebilen tek kullanımlık çatal bıçak takımı yapmanın dâhice bir yolunu buldu.

Gün geçtikçe insanlar yavaşta olsa yaptıklarımızın dünyaya korkunç etkileri olduğu anlamaya başlıyor. Bu yaptıklarımızdan en büyük ve en çok doğaya zarar veren olaylardan biri ise plastik kullanımı. Plastik poşetlerden pipetlere, tek seferlik kullanılabilen çatal bıçak takımları yeryüzüne ve okyanuslara en çok zarar veren maddeler arasında. Plastik kullanımını azaltmanın birçok yolu olsa da, doğrusal ekonomiyi dairesel bir ekonomiye dönüştürmeyi hedefleyen daha büyük bir değişime ihtiyaç duyuluyor ve nihayet bazı şirketler bir adım atmış durumda.

İlk Kurulumu Kenya'da Yapılan Güneş Enerjisi Santrali İle Okyanus Suyu İçme Suyuna Dönüştürülebiliyor

Dünyanın % 71'i sudan oluşmaktadır. Ancak dünyanın sulu bir yer olması, herkesin içme suyuna erişebilmesi için yeterli değil ki bu da yaklaşık 785 milyon insanın ihtiyaç halinde olduğunu gösteriyor.

İsviçre Alplerinde İnanılmaz Haleler

İsviçre Alplerinde arkadaşlarıyla tatile çıkan Michael Schneider, güzel ve eğlenceli vakit geçirmek dışında çok fazla beklentiye sahip değildi. 

Nadir Kaliforniya Çiceği

Los Angeles'ta bulunan Walker Kanyonu geçen yıl nadir Kaliforniya çiceğine tanık olmak için elli binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 

Küçük Bir Baloncuk Kubbenin İçinde Yıldız Manzaralı Bir Uyku

Bu kubbeler tamamen şeffaftır ve size doğanın güzelliğini ve huzurunu sunar. Bir süreliğine şehir gürültüsünden uzaklaşmak istiyorsanız Kuzey İrlanda'da yıldızların altında mükemmel bir tatil yapabilirsiniz.

En İyi Off-road Kamp Römorku: Bruder EXP-4

Bruder EXP-4, yeni inanılmaz bir off-road kamp römorkudur. Avustralya'da tasarlanan ve inşa edilen Bruder EXP-4, tamamen hava geçirmez bir şasini ve 17 inç alaşım jantlarıyla sağlam bir yapıya sahiptir. 

Şişme Tente ile Bailey Discovery D-2 Kamp Karavanı

Doğa ile iç içe olmayı seven insanlar için kamp, hayatlarındaki vazgeçilmez şeylerden biridir. Bu insanlar bazen çadırlarını alır kendilerini doğaya atarlar, bazen ise karavanlarıyla doğa yolculuğuna çıkarlar. 

Yas Tutan Arılar

Yas tutmak genellikle insanlara özgü olduğu düşünülür fakat bahsedeceğimiz hikâye tam tersini ispatlayacak nitelikte. İngiliz Margaret Bell hayatının büyük bir kısmını arıcılığa adamıştır.