Doğa ve Sanat

Dökülen Yapraklar İle Yapılan Motifler

Bir sanatçı olan Joanna sonbaharda dökülen yaprakların güzelliğin kendi bulduğu bir yol ile gösteriyor. Sacramento Universitesi’nde sanat felsefesinde bir uzman ve danışman olan Joanna, aynı üniversitenin çimlerinde labirent ve geometrik görünümlü şekiller ortaya çıkarıyor.

Giuliano Mauri'nin Ağaç Katedrali

Giuliano Mauri'nin "Cattedrale Vegetale"si tartışmasız şekilde yeryüzündeki en etkileyici 'doğal mimari' eserdir. 

Simon Beck'in Kar Sanatı

Sanatçı Simon Beck karda raket ismi verilen kar ayakkabılarıyla yürüyerek inanılmaz sanat eserleri yaratıyor. 

Okyanuslardaki plastik ve çöplerden oluşturulan bu yerleştirme sanatlari okyanus kirliliğine dikkat çekiyor.

Sanatçı Alejandro Duran, UNESCO'nun korunan bir alan ilan ettiği sian Ka'an'ın plajlarında dolaşırken. elli farklı ulus tarafından denize atılan çöpleri topluyor. Topladığı çöplerden yaptığı sanata "Washed Up" adını veren sanatçının bu eserlerine bakınca okyanus kirliliğinin ne boyutta olduğunu görebiliyoruz.

Sanatçının fantastik ormanları andıran eserlerine yakından bakın!

Spencer Byles isimli sanatçı doğa ile birlikte çalışarak Fransa'daki ormanlarda heykeller yapmak istedi. Doğal kaynaklı malzemeler ve insan yapımı nesneler kullanarak, Fransa'nın çeşitli bölgelerinde bir yıl içinde yaklaşık yirmi heykel ve enstalasyon inşa etti.

Wisteria Ağaç Tünelleri

Japonya, kiraz çiçeği ağaçları ile ünlüdür, ancak bu kiraz çiçeği ağaçları, bu ülkenin size sunabileceği şeylerin sadece küçük bir kısmıdır. 

Bruce Munro Kaliforniya'nın Şarap Bağlarını Aydınlatıyor

İngiliz sanatçı Bruce Munro, 2004'ten bu yana kendine öz aydınlatma sistemiyle dünyanın dört bir yanındaki manzaraları yepyeni bir görüntüye kavuşturuyor.

Doğada Kaybolan Müthiş İnsan Vücutları

Doğanın gerçek görüntüsü ile insan vücutlarına yaptığı harika resimleri birleştiren sanatçı Orly Faya görenleri oldukça şaşırtan bir kombin çıkarıyor ortaya. Sanatçının insan vücuduna yaptığı resimleri ile doğanın uyumunu görmek için hazırladığımız galeri görsellerine tıklayabilirsiniz.

Fotoğrafçı Erik Johansson'ın İlginç Çalışması: Dolunay Servisi

Fotoğrafçı ve aynı zamanda Photoshop programında bir dahi olan Erik Johansson'ın, tam tamına 8 ay devam eden yeni çalışması "Dolunay Servisi" görenleri kendine hayran bırakıyor.

Geçici Sanat Heykelleri Doğanın Kısır Döngüsü Anımsatıyor!

Martin Hill ve meslektaşı Philippa Jones, buz, taş ve organik malzemeler kullanarak doğanın döngüsel sistemini metaforik olarak yansıtan geçici heykeller yapıyorlar. İşleri bittiği zaman oraya kesinlikle muhteşem görüntüler çıkıyor. Sanatçılara göre heykellerini güzel kılan şey onların geçici olmasıymış! Aşağıdaki resimlere bakın; ne demek istediklerini daha iyi anlayacaksınız.

Yerçekimine Meydan Okuyan 25 Şaşırtıcı Taş

Bu taşların bu şekilde durmalarına imkan yok diyeceğiniz bu taş denge projesi 28 yaşındaki ABD’li mimar Michael Grab’e ait! Sizi bakanları oldukça şaşırtan taş denge projesi taşlarının oluşturduğu birbirinden şaşırtıcı görüntülerle başbaşa bırakıyoruz.

17 Fotoğrafta Köyde Çocuk Olmak

Köy yaşamı şehir yaşantısından oldukça farklıdır. Köyde büyüyen çocuklar ise çocukluklarını farklı bir güzel yaşarlar. Bunun en güzel örneklerini, köyde çocukların anlatıldığı fotoğrafları sizin için bir araya getirdik.