Bir Fotoğrafçının Objektifine Yakalanan İki Köpek Balığının Dalgalar Tarafından Kucaklandığı An

Avustralyalı bir fotoğrafçı olan Sean Scott, zamanını okyanusta geçirmeyi çok seviyor. Yaratıklara ve onların doğal yaşam alanlarına bayılır ve onların güzelliklerini çalışmalarına yansıtır. Birkaç yıl önce, en iyi eserlerinden biri olan büyük bir dalgaya karşı savaşan iki köpekbalığının fotoğraflarını çekti.

Köpekbalıklarının kuyrukları izleyicilere dönük olduğundan, okyanusa karşı mücadele ediyor olmaları gerekir. Fotoğraf zamanı durdurmuş gibi görünüyor.


Scott, bu fotoğrafı çektiği gün Red Bluff'taydı, oradan uzakta bir sörf noktasında çekim yapıyordu. Sonra, okyanusun üzerinde iki büyük ve koyu gölgeyi fark etti. Farkına vardığında odak noktasını hemen köpekbalıklarına çevirdi.


Scott okyanustaki köpekbalıklarını kontrol etmek için insansız hava aracını fırlattığında, 200'den fazla köpekbalığının beslendiğini gördü.


Avustralyalı fotoğrafçı Sean Scott, kristal berraklığında bir okyanus dalgasında dans eden iki köpekbalığını yakaladığı için şanslıydı. Ayrıca köpekbalığı fotoğrafçılığı onun tek olağanüstü vahşi yaşam çalışması değil.