Hikayeler

Meksika merkezli şirket avokado tohumlar kullanarak biyolojik olarak çözünebilen tek kullanımlık çatal bıçak takımı yapmanın dâhice bir yolunu buldu.

Gün geçtikçe insanlar yavaşta olsa yaptıklarımızın dünyaya korkunç etkileri olduğu anlamaya başlıyor. Bu yaptıklarımızdan en büyük ve en çok doğaya zarar veren olaylardan biri ise plastik kullanımı. Plastik poşetlerden pipetlere, tek seferlik kullanılabilen çatal bıçak takımları yeryüzüne ve okyanuslara en çok zarar veren maddeler arasında. Plastik kullanımını azaltmanın birçok yolu olsa da, doğrusal ekonomiyi dairesel bir ekonomiye dönüştürmeyi hedefleyen daha büyük bir değişime ihtiyaç duyuluyor ve nihayet bazı şirketler bir adım atmış durumda.

Bolton Gediği: İnsanları Yutan Bir Akıntı

Yorkshire, İngiltere'deki Barden Kulesi ve Bolton Manastırı'nın arasında doğadaki en tehlikeli bubi tuzaklarından biri bulunur. Bu, "Bolton Gediği" ya da kısaca "Gedik" ismiyle bilinen yaklaşık olarak 183 cm genişliğinde küçük, zararsız görünümlü bir dağ akıntısıdır. 

Kayıp Moğol Kabilesinin Gizemli Yaşantısını

İnsanlık, türünün ilk günlerinden bu yana epey bir uzun bir yol kat etti. Mağaralarda yaşayan ve bakir topraklarda hayatlarını sürdüren atalarımızın asla hayal dahi edemeyeceği şehirler ve evleri inşa ettik.

İngiltere'deki Kır Çiçekleri Çiftliği 1 Milyondan Fazla Arıyı Ağırlıyor

İngiltere'nin Suffolk şehrinde iki çiftçi, araziyi kır çiçekleri ekmek üzere kullanarak 1 milyondan fazla arıyı besliyor.

23 Yıl Önce Aldığı Kıraç Araziyi Yıllarca Emek Verip Botanik Parkına Dönüştüren Recep Amca

83 yaşındaki emekli öğretmen Recep Öztürk, 1996’da aldığı taşlık araziyi, 150 türde 4 binin üzerinde ağaç ve bitki bulunan botanik parkına dönüştürdü. Samsun’da 83 yaşındaki emekli öğretmen Recep Öztürk, 23 yıl önce satın aldığı taşlık ve dikenlikle dolu kıraç araziyi yıllarca süren çabası sonucunda binlerce ağaç ve bitki bulunan bir botanik parka dönüştürmeyi başardı.

30 Yıllık Ağacını Kesen Belediyeden Bakın Nasıl İntikam Aldı

Kaliforniya’nın Redondo Beach ilçesinde yaşayan adam 30 yıllık ağacını kesen belediyeye çok kızdı. Redondo Beach valisine bir mektup yazan adam intikamını çoktan almıştır.

Doğa, Issız Bir Köyde Kendi Yerini Buldu

Doğa ana, insanlığın düşüncesiz davranışlarından zarar görmektedir, ancak insanlar elini ayağını çektiği anda doğa ortaya çıkar ve kendine ait olanı geri alır.

Çalkantılı Gençlik Yıllarından Sonra Ss City Adelaide Gemisi Artık Tabiat Ana Günlerini Yaşıyor

Avustralya açıkları bu günlerde bir zamanlar yolcu, sonrasında kargo taşıyan, bir ara dalgakıran görevi yapmış ve en nihayetinde mangrov ağaçlarına dingin bir ortam sunarak bir ada haline gelen bir gemiye ev sahipliği yapıyor. 

Ev Sahibi Kirayı Artırınca Otobüse Taşınan Çiftin İlham Veren Hikayesi

Ev sahibi kirayı artırdığında daha fazla düşünmeyen ABD'li çift, yaşamlarını değiştirecek bir şeye karar verdiler! Ve aldıkları bu karar sonrasında çok daha mutlu olduklarını fark ettiler. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında, bu genç Amerikalı çiftin alınması zor kararını ve haberimiz hakkındaki bilgileri okuyabilirsiniz. Siz olsanız bu kararı verebilir miydiniz?

Günün Gezgini - Marina Piro

2001 Model 5 kapılı Renault Kangoo panelvan bir araç satın alan ve aracın iç kısmını komple değiştirerek köpeğiyle dünya turuna çıkan Marina Piro. Köpeğiyle gezmek isteyen fakat birçok otobüs, tren ve uçak şirketinin köpekle yolculuğa izin vermediği için böyle bir çözüm bulmuş. Yolun açık olsun Marina Piro buralara yolun düşerse çaya kahveye bekleriz.

İnsanlar Bu Sefer Dünya Daha Temiz Bir Yer Olsun Diye Birbirine Meydan Okudu

Sosyal medyadaki meydan okumalar ve etiketler genellikle eğlenceli ve viral olaylar için ortaya çıkar, ama bu defa insanlar birbirine dünya daha temiz bir yer olsun diye meydan okudu.

Saksıda Gördüğü Tırtılı Besledi ve Sonunda Mucizeye Şahit Oldu

Kendisine hediye edilen saksının içinde bir tırtıl gören ve onu besleyen adam, sonunda müthiş bir mucizeye tanık oldu. Aşağı kaydırarak siz de adım adım fotoğraflara tıklayarak tırtılı besleyerek mucizeye tanık olan adamın harika fotoğraflarını görebilirsiniz.

130 ülkede 14 milyar ağacın dikilmesine yardımcı olan olan 9 Yaşındaki Felix ile tanışın

10 yıl önce sadece 9 yaşındayken Felix Finkbeiner, iklim değişikliğine karşı 1 milyon ağaç dikmeyi hedeflemiş bir gençti. Şimdi ise Felix’in bu hedefi hayallerinin de ötesine geçti. Kurduğu Plant for the Planet (Gezegen için Dik) girişimi ile 130 ülkede 14 milyar ağacın dikilmesine yardımcı oldu.

Kuşların Tuhaf Hareketlerini Fark Ederek Kayda Başladı, Sonrasında Hayatının Şokunu Yaşadı

Bir adam tekneyle denizde geziyordu. Denizin üzerinde uçan kuşların tuhaf davranışlarını gördü ve hemen kamerasıyla kayda başladı. Sonrasında ise gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi...

Kör Olan Karısı Onları Koklayıp Mutlu Olsun Diye Binlerce Çiçek Ekip Yetiştiren Adamın Hikayesi

Kuroki ailesi Japonya'da çiftçilikle uğraşan bir aile. Günlerden bir gün Bayan Kuroki'nin diyabet sebebiyle görme yetisi kaybediyor. Kadın bu olaydan sonra depresyona giriyor ve evden çıkmak istemiyor. Onu çok seven kocasının ise aklına nefis bir fikir geliyor! İleri butonuna tıklayın.

10 Kat Daha Uzun Süre Dayanabilen Eski Plastik Şişelerden Yapılmış Yeni Asfalt Yol

Plastikler toprakta ve denizde kirlenmeye neden olarak, dünyamız için ciddi tehlike oluşturmaktadır. 

700 yıllık ağacı kesmemek için yeniden planlanan Japonya’daki istasyonun hikayesi

Japonların, özellikle tasarım konusunda doğaya ve geçmişe saygısı tüm dünyaca bilinen bir özellik. Ama hala şüpheleriniz varsa, Japonya’nın Osaka kentinde bulunan Kayashima tren istasyonunu bir ziyaret edin deriz.

15 Bin Dolara Aldığı Adayı Yeryüzü Cennetine Çeviren Kadın

Avustralyalı Melita Kaulmandes Hunter hayallerini kurduğu yeryüzü cennetini çevirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Diplomadan Önemli Şeyler Var: Filipinler'de Öğrencilere Mezuniyet İçin 10 Ağaç Dikme Şartı

Filipinler'deki yeni yasaya göre, mezuniyet durumunda olan lise ve üniversite öğrencilerine mezun olabilmek için 10 ağaç dikme şartı koşuldu. Yasanın düzgün bir şekilde uygulanması durumunda, Filipinler'de her yıl 175 milyon yeni ağaç dikilmiş olacak.

Okyanusta Yüzen Çölün İnanılmaz Hikayesi

Okyanusta yüzen çölün akıllara zarar hikayesi! Okyanusa çıkan İsveçli Fredrik Fransson ve ekibi Güney Pasifik’teyken kimselerin kolay kolay yaşayamayacağı ve inanmakta zorlanacakları bir doğa olayı yaşadılar. 

Dünyanın En Yalnız Fili Sekiz Senedir İlk Defa Başka Bir Fille Tanıştı Ve Onların Bu Büyük Anı Kalplerinizi Isıtacak

Kaavan isimli fil 2012’de partneri Saheli’nin ölümünden sonra sekiz sene İslamabad’daki Marghazar Hayvanat Bahçesi’nde tek başına yaşadı.