Bir Kadının Bahçesinde Bulunan Muhteşem "Çiçek Peygamber Devsi"

Margaret Neville, Güney Afrika'da yaşıyor. Yağmurlu bir eylül gününde arka bahçesinde muhteşem bir çiçek peygamber devesi gördü. Kamuflaj olmak adına gelişmiş bir türdü. Neville bu keşfinden çok etkilendi ve bayan konuğuna mor pantolonundan dolayı “Bayan Fırfırlı Pantolon” adını verdi.

Neville keşfini dünyayla paylaşır paylaşmaz, Bayan Fırfırlı Pantolon çok ünlü oldu. Facebook’taki "Waterfall Retreat and Environmental Centre" sayfasında kendisini görebilirsiniz. Eylül ayında yapılan bir duyuruya göre, Bayan Fırfırlı Pantolon kendine bir eş buldu.


Mantis türlerinin dişileri daha büyük ve renk bakımından zengindir, bacakları orkide yaprakları gibi görünür. Kamuflajlı bir çiçeksi yapıya sahip oldukları için, böcekler onlara yaklaşırken dişiler beklemekten başka bir şey yapmaz. Ancak erkekler renkli kamuflajlara sahip değildir ve daha küçüklerdir. Bu yüzden erkeklerin ortalıkta yatmak yerine avlanmaya ihtiyaçları vardır. Evrimci bilim insanları, avlanmadaki bu cinsiyet ayrımının eklembacaklılar (böcekler ve örümcekler) için benzersiz olduğunu iddia ediyor.


Bayan Fırfırlı Pantolon, Margaret Neville tarafından Güney Afrika'da bahçesindeki lavanta çalıları arasında keşfedilen bir böcek.