Bu Fotoğrafçı Bir Çiçeğin Yaprağını Küvet Olarak Kullanan Minik Bir Kuşun Fotoğraflarını Çekmiş Ve Onlara Bayılacaksınız

İnanılmaz fotoğraf çekmeyi başaran vahşi doğa fotoğrafçısı Rahul Singh ile tanışın. Fotoğraflarında kullandığı modeller filler, geyikler, çakallar, maymunlar ve gergedanlar gibi hayvanları kapsıyor.

1

Fotoğrafçının işlerinin hepsi büyüleyici olsalar da, esas tutkusu kendi yaşadığı şehirde yuva yapmış olan renkli kuşları bulup bunları fotoğraflamak. Yakın bir zamanda onun ağzını açık bırakan bir anın fotoğraflarını çekebilmeyi başarmış.


2

“Güzel muz çalılıkları olan bir yere gittim. Amacım bunların nektarlarını emen güneş kuşlarını fotoğraflayabilmekti.”


3

“Herşey beklenildiği gibi ilerliyordu ama sonra aniden kırmızı renkteki bir güneş kuşunun muz çiçeğinin yaprağına girip burada biriken suyla banyo yapmaya başladığını gördüğümde şok oldum.” Bu fotoğraflarda gördüğünüz kırmızı yapraklı çiçeğin ismi muz çiçeği ve yapraklarının bir tanesinin içinde sabah erkenden çiseleyen yağmurun suyu toplanmış.


4

“Yalnızca 10 cm’e kadar uzayan küçük, kızıl renkli kuş çok sıcak bir günde serinleyebilmek için bulduğu fırsatı sonuna kadar değerlendirdi. Bolca nektar emdikten sonra, miink ötücü kuş taç yapraktan yaptığı ‘küvetinde’ serinledi.”


5

Bu Rahul için son derece benzersiz bir deneyimdi çünkü kuşları gözlemlediği bunca yıl boyunca daha önce hiç böylesi bir duruma tanıklık etmemişti. “Bu enteresan davranışı gördüğümde gerçekten şaşkınlığa uğramıştım. Kuş banyosunu yaparken kameramın deklanşör düğmesine bastım.”


6

Rahul sonrasında ise bu harika fotoğrafları Instagram’ında paylaşmış. Doğru zamanda doğru yerde oluo bu muhteşem fotoğrafları yakalayabildiği için görülebilir şekilde çok heyecanlıymış. “Bu kesinlikle o hayatta yalnızca bir kere deneyimleyebileceğiniz şeylerden bir tanesi,” diyor Rahul. “Doğanın bize nasıl sürprizler yapabildiğini görmek muhteşem.”