Bu Fotoğrafçının İzlanda Seyahati Sırasında Yakaladığı Fotoğraflar Kesinlikle Muazzamlar Ve Onlara Siz De Bayılacaksınız

Aşağı yukarı herkes ya daha önce İzlanda’da bulunma fırsatına erişmiştir ya da en kısa zamanda ellerine geçen fırsatı değerlendirerek burayı ziyaret etmek ister.

 Kendisinin dediğine göre bu fotoğrafçı da bir hafta kadar önce bu ikinci gruptaki insanlardan bir tanesiymiş. 


3

Fotoğrafçı yıllardır doğa fotoğrafları çektiği için ülkeye ait fotoğrafların gerçeklikten son derece uzak olabileceklerinin farkındaymış, bu nedenle de buraya gitme konusunda çok heyecan yapmamaya çalışmış. 


4

Ayrıca seyahati Nisan sonunda olmasına rağmen Aurora Borealis’i (Kuzey Işıkları) görmek istiyormuş. Bu konudaki şansının pek fazla olmadığını bilse de ışıkları görmesi tamamen imkansız da değilmiş. 


5

İzlanda’daki ekstrem havanın özellikle de ilkbahar aylarında çok kestirilemediğini biliyor olmasına rağmen havanın fena olmamasını umuyormuş. Peki ya tüm bu deneyim onun için nasıl geçmiş dersiniz?


6

 Fotoğrafçı diyor ki, bu deneyim tam olarak da İzlanda ve inanılmaz doğası hakkında okuduğu herşeyi ona sunan bir deneyim olmuş. Kuzey Işıkları’nı görebilmeyi başarmış ve yalnızca bir iki günlük bir süre zarfında her tür iklimi yaşamış. 


8

Ayrıca burada hava sıcaklıklarının her gün değiştiğini ve -5 ila 10 derece arası değişen sıcaklıkları gördüğünü de sözlerine ekliyor. 


9

Bu sayede bulutsuz gökyüzünü, karı, yağan doluyu, güçlü rüzgarları ve hayal bile edemeği her türden yağmuru görme fırsatı yakayalabilmiş ve İzlanda’nın insanı hayretler içerisinde bırakan bir yer olduğunu düşünüyor! 


10

Sanatçının kendisi ve yaptığı işler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz petermeller.com sitesini ziyaret edin.


11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
2