Evinize ve Ofisinize Pozitif Enerji Çeken 7 Bitki

Sizi stresden uzaklaştıracak, ev veya ofisinizdeki negatif enerjisi yok edecek, size sağlık ve mutluluk verecek 7 salon bitkisi.

Orkide Çiçeği

Orkide Çiçeği

Feng shui’ye göre, bu bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve evdeki enerjiyi arttırıyor. Bitki ruh halinizi artıracak tatlı ve hoş bir kokuya sahiptir. Orkideyi muhafaza etmek için en iyi yer yatak odalarıdır, çünkü orkide gece oksijen salınımı yapar.


Yelken Çiçeği

Yelken Çiçeği

Bu bitkinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal huzur seviyenizi arttırma gücüne sahip olduğuna inanılıyor. Havayı temizleyerek , zararlı gazları etkisiz hale getirerek evinizdeki enerji akışını arttırıyor. Çok ışık sevmeyen yelken çiçeğini huzurlu ve rahat bir uyku için yatak odanıza yerleştirebilirsiniz.


Lavanta Çiçeği

Lavanta Çiçeği

Lavanta melankoli ile savaşır. Lavanta yetiştirildiği yere mutluluk ve sakinlik getirir. İlişkileri kuvvetlendirir.


Bambu Bitkisi

Bambu Bitkisi

Feng shui’ye göre bitkinin dikey şekli, yaşam enerjimizi, fiziksel aktiviteyi ve canlılığı etkileyen element çubuğu anlamına gelir. Bu bitki, ofisinizin veya evinizin alçak olmayan alanları için harika. Bir kaç santim gelecek su ile cam bir kapta saklayın.


Aloe Vera Bitkisi

Aloe Vera Bitkisi

Aloe Vera size şans ve pozitif enerji getirir. Direk güneşi almayan bir yere koyarak düzenli bir şekilde sulamak yeterli. Aloe vera son zamanlarda hissettiğiniz negatif titreşimleri kesinlikle savuşturacak.


Biberiye Bitkisi

Biberiye Bitkisi

Havayı temizleyerek bulunduğu ortamı toksinlerden arındırır. Kokusu ruh halinizi iyileştirecek, kaygıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak, yorgunluğu azaltacak, hafızayı daha iyi koruyacak ve uykusuzluğu giderecektir. Biberiye ayrıca iç huzur getirecektir. Bitkiyi güneşli bir alana yerleştirin ve fazla su almadığından emin olun.


Yasemin Çiçeği

Yasemin Çiçeği

Yaydığı güçlü ve güzel kokusu ile size enerji verir, zihninizi yatıştırır. Yasemin çiçeği pozitif titreşimleri çeker, ilişkileri güçlendirerek romantizmi arttırır. Kapalı ortamda yetiştirecekseniz bahçede doğu, kuzey veya kuzeydoğu alanlarında güneye bakan bir pencerenin yakınına yerleştirilmesi gerekir.