Kaliforniya Redwood Ormanı’nı Railbike ile Seyahat Etmek Mümkün Ve O Güzel Manzara Eşliğinde Pedal Çevirmek Muhteşem Görünüyor

1880'lerin başında, Kaliforniya’nın Mendocino Bölgesi’nde üç kişi kereste ticaretini artırmak için güçlerini birleştirdi. 1885'te kereste ticareti ve nakliyesini kolaylaştırmak için Fort Bragg Demiryolu’nu kurdular. Daha sonra bu kurum, daha çok The Skunk olarak bilinen California Western Railroad'un kurulmasına öncülük etti. The Skunk takma adı 1925 yılında motorlu arabalar piyasaya sürüldüğünde verildi.

İnsanları sıcak tutmak için, bu kendi kendine çalışan motorlu arabaların motorları benzinliydi ve büyük sobalar ham petrol yakıyordu. Bu nedenle, bu farklı dumanların karışımı, hattın öbür ucunda yaşayan yaşlıların motorlu arabalar hakkında "Arabaları görmeden önce uzaktan kokuları alınabiliyor" şeklinde yorum yapmalarına neden oldu.


1996 yılında, California Western Railroad, hattın bağımsız olarak işletilmesine neden olacak yerel Mendocino Kıyısı yatırımcıları tarafından satın alındı. 


İnsanlar, Aralık ayında kurabiyeleri birbirleriyle paylaşarak ya da sonbaharın güzelliğini anarak tarih kokan bu yolun tadını çıkarıyor.


Ancak günümüzde daha popüler hale geldi. Görüntüler bu popülerliğin nedenini ortaya koyuyor.


Sipariş üzerine üretilen elektrikli raylı bisikletler mümkün en sessiz şekilde çalışır ve bunlara iki kişi sığabilir. İnsanlar alışveriş yaparken Pudding Creek'ten, ahşap köprülerden ve nihayet Mendocino County'nin eski sekoya ağaçlarının yanından geçerler.


Şef, Robert Jason Pinoli, yağmurlu günlerde yolun bir film setine benzediğini söyledi. Söz konusu film Jurassic Park olsaydı, yolda bazı dinozorlarla karşılaşmak hiç şaşırtıcı olmazdı.


Bu eski kızıl ağaçların, Big Sur'dan California-Oregon sınırına kadar yaklaşık 12 hava mili içeride, yeryüzünde çok küçük bir alanda doğal olarak ortaya çıktığını söyledi.


Ayrıca Pinoli, bu eşsiz antik ağaçların yüzlerce fit uzunluğunda olduğunu ve raylara gelince, 1885 yılı kadar geriye uzanırken, trenlerin 135 yıldan fazladır var olduğunu vurguladı. 


İnsanlar herhangi bir dümene ihtiyaç duymadan doğanın muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir, etrafa bakmakta özgürdürler.


Maliyet, bisiklet başına 250 $ 'dır ve %8'lik bir tarihi koruma ücreti de buna dahildir.


Firma ilk başta y kuşağının dikkatini çekmek için raylı bisikletleri piyasaya sürdü. Ancak, yolculuğun tamamlanması için fazla çaba gerekmediğinden, x kuşağı arasında da bir üne kavuştu.


Glen Blair Kavşağı'nda bir durakta piknik için masalar bulunuyor ve hem kolay hem de orta zorluk seviyelerine sahip sekoya boyunca bir yoldan yürünebiliyor.