Kel Kartal'ın Anlık Uçuşu Simetrik Bir Şekilde Objektiflere Yakalandı

Vahşi yaşam fotoğrafçısı Steve Biro, 10 yıldır kuşları çekiyor. Yakın zamanlarda, Ontario'ya gitti ve orada bir Kel Kartal ile karşılaştı. Biro'nun çektiği büyüleyici görselde, Kel Kartal mükemmel bir simetrik yansımasıyla birlikte suyun etrafında süzülüyor.

Yansıma sayesinde kartalın tüm vücudu, durgun su üzerinde ayrıntılı olarak görülebiliyor. Biro'nun yakaladığı bu mükemmel tek kare, teknik becerilerini de ortaya koyuyor.


Biro 10 yıldır bu işi yapmasının gezmeye, doğaya ve yürüyüşe duyduğu hayranlıkla başladığını söylüyor. Şimdi, haftada yaklaşık 2.000 fotoğraf çekiyor.


Kuşların etkileşiminin, renkli, canlı doğalarının izlenmesinin harika olduğunu ve hatta mükemmel anı yakalamak için sabırla beklemenin, kuşları gözlemlemenin harika olduğunu söylüyor. Biro daha çok kuşların gözlerine odaklanmayı seviyor. En zor şey, onlar kadar hızlı olması gerektiği için onları uçarken yakalamak olduğunu söylüyor.


Kel Kartal, Bruce olarak adlandırılmıştı ve Biro onunla daha önce tanışmıştı. Biro, yeterince yere eğilmek için büyük bir kayanın üzerine dikkatle çömeldi. Sonra oradan çeşitli görüntüler çekti ve o an, yansımayı yakalayacak kadar şanslıydı. Bruce, Biro'nun bulunduğu yerden rahatsızdı ama bu, Bruce'a tam da istediği kartalın vahşi, müthiş bakışlarını yakalama şansı verdi. Bu resim, Bruce'un tüm çalışmaları arasında en üst sıralarda yer aldığını düşündüğü bir ana ait.