Bu Adamın Anne Olmuş Bir Ayıyla Arasındaki Alışılmadık Arkadaşlık Kalplerinizi Isıtacak Ve Yüzünüze Bir Gülücük Konduracak

Çoğu insan boyutlarından ve güçlerinden ötürü ayıların ürkütücü hayvanlar olduklarını düşünürler, ama aslında bazen çok sevimli olduklarını da söyleyebilirsiniz.

1

Bugün burada sizlere sunacağımız videoda yıllardır bir adamı ziyaret eden siyah bir ayının adamla tanışması için bebeklerini de getirdiğini göreceksiniz. Bu gerçekten de yürek ısıtan bir an.


2

Amerika’nın bu bölgesinde siyah ayılar yaygın olarak bulunuyorlar ve bu ayılar insanların yanında da son derece rahat davranıyorlar. Kuzey Karolina, Ashville’de büyük bir ayı popülasyonu mevcut ve bu ayıların sayıları da gün geçtikçe artıyor, bunun sonucu olarak da insanların yaşadıkları yerlerde, onlarla iç içe yaşıyorlar. Bu ayı ailesi de Patrick Conley isimli bu adamı 2017 yılının yaz mevsiminin sonundan itibaren düzenli bir biçimde ziyaret etmeye başlamış, hatta öyle ki adamın ailesinin birer parçası haline gelmişler!


3

Aşağıdaki videoda Patrick’in Simone’ye seslenerek ağaçlardan çıkıp kendisine merhaba demesini istediğini görüyoruz. Bu Patrick için sıradan bir durum, ancak ayının yanında getirdiği şey onun için bile sürpriz olmuş! Çünkü videoda Simone’nin tam arkasında onun şirin mi şirin ilk doğurduğu yavruları duruyor!


4

Patrick yavruları gördüğünde şaşkınlıktan küçük dilini yutmuş ve videonun açıklama bölümünde bile bu yavruların o ormana ayak basan en sevimli şeyler olduklarını yazmış, ama tabii ki kendisi bu konuda biraz önyargılı. Simone Patrick’in ailesinin bir parçası haline geldiğinden bu videoları görmek Patrick için aileye yeni bebekler eklenmesi gibi olmuş.


5

Videoda Simone yavruları hemen arkasında onu takip ederken hiç endişe duymadan ön bahçeye yürüyor. Simone’nin Patrick’i arkadaşı olarak gördüğünü ve onun etrafında son derece rahat olduğunu daha da açık hale getiren şey ise direkt olarak ön bahçeye adım atması. Yavrular daha önce hiç buraya gelmedikleri için biraz çekingenler, ama annelerine güveniyorlar ve sonunda üç ayı da Patrick’in bahçesinde ona merhaba diyor ve Patrick oldukça şaşırmış halde. Genellikle insanlarla etkileşime girmeyen bir hayvanın bu derece arkadaş canlısı olabildiğini görmek gerçekten de muhteşem. Ayılar bahçede biraz vakit geçirdikten sonra ayrılıyorlar ve bir ağaca tırmanmak için caddeyi geçiyorlar.


6

Yavru ayılar çevrelerine yavaş yavaş alışıyor ve etraflarını keşfetmeye başlıyorlar. İki sevimli yavru da tırmanmak için en yakınlarındaki ağaca koşuyor ve birbirleriyle oynuyorlar ama anne ayı da onların çok yakınında duruyor. Etraflarını biraz keşfettikten, ağaçlara tırmandıktan ve biraz oynadıktan sonra Simone yavrularına eve gitme vaktinin geldiğini söylüyor. Üç ayının ormana girerek evlerine doğru yol aldıklarını görüyorsunuz.


7

Patrick Simone’nin karnının tok göründüğünü ve onun ne kadar yakınına geldiklerini göz önünde bulundurarak kendisini tekrar ziyaret edeceklerini belirtiyor ve bunu şimdiden iple çekiyor!


8

Patrick’in bu sevimli ayılarla olan bütün maceralarını görmek isterseniz Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Neyse ki Patrick’in bu ayılarla olan ilişkisini en başından beri görebilme şansına sahibiz ve bu gerçekten de izlemesi harika bir yolculuk. Simone’nin annesi (ve ayı yavrularının büyükannesi), Maite isimli ayının üç tane yavrusu var: güçlü oğlu Maurice, utangaç Solange ve şimdi kendisi de bir anne olan Simone.


9

Şimdi Patrick’in ayı yavruları için de isim bulması gerekecek. Bu doğayla karşı karşıya gelmenin kameraya yansımış en büyüleyici anlarından bir tanesi!


10

Bu karşılaşmanın videosunu görmek isterseniz bunu aşağıda bulabilirsiniz. Ancak dikkat edin! Bu video yüksek oranda sevimlilik içerir!