Bu Çift Sağa Sola Borçlanmamak İçin Olabilecek En Harika Çözümü Bulmuş Ve Onların Yaratıcılıklarına Bayılacaksınız

İnsanlar ev yapmak için geniş bir skalada materyel kullanırlar, bu nedenle de aşırı zengin insanlar daha lüks evler inşa etmek isterken bu materyallere parası yetmeyenler ise daha ucuz olanlara yönelirler. 

Bugün ise size yalnızca iki yük konteyneri kullanılarak yapılmış olan bu evin inanılmaz hikayesinden bahsedeceğiz. Bu ev Cowlitz Country’den bir çifte ait. 


Jaimie ve Dave’in güzel evi 12 metrelik bir yük konteynerinin üzerine 6 metrelik başka bir yük konteyneri eklenerek yapılmış ve ortaya son derece büyüleyici ve tamamen fonksiyonel bir sonuç çıkmış. 


Jaimie ve Dave Vancouver, Washington’daki evlerini sattıktan sonra kenardaki paralarını da kullanarak bir arazi satın almışlar ve burayı borçlanmadan ve kredi taksidi ödemek zorunda kalmadan sahip olabilecekleri bir eve dönüştürmeyi hayal ediyorlarmış. 


Bu projenin tamamının altından kendi başlarına kalkabileceklerini düşünmüşler. Çift, içinde ihtiyaç duydukları herşey bulunan muhteşem evlerini inşa etmeyi başarmış ama aynı zamanda hayatlarını da belirli bir şekilde yaşama kararı almışlar. 


Bu hayat stilindeki birincil prensipleri ise ihtiyaçları olmayan hiçbir şeyi ödünç almamak ve isteklerini abartmamak. Onların harika hikayesi dirençliliğin, sevginin, mutluluğu seçmenin ve zorlukların üstesinden gelmenin çok güzel bir örneği. 


Bu proje üzerinde senelerce yoğun bir şekilde çalışmışlar ama mülklerinin çevre düzenlemesini yaptıktan ve yalnızca yük konteynerlerinden meydana getirdikleri evi değil ayrıca arazilerine ekledikleri kocaman atölyelerini de tamamladıktan sonra kendilerine ait son derece benzersiz ve mükemmel bir evleri olmuş. 


Gerçekten de onların hikayesinin pek çoğunuza ilham kaynağı olmasını umuyoruz.


Bu projenin detaylarıyla ilgili daha fazla şey öğrenmek ve çiftin bugünlerde neler yaptıklarını görmek isterseniz Jaimie ve Dave’i Instagram sayfaları üzerinden ya da kendi internet sitelerinden takip edebilirsiniz.


Bu ilham veren hikayeyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak onların da günlerinin daha iyi geçmesini sağlamayı unutmayın!