Bir Çiçeğin Üzerine Tüneyip Gülen Bu Fındık Faresinin Bir Fotoğrafçı Tarafından Çekilmiş Bu Şirin Fotoğrafları Gününüzü Daha İyi Hale Getirecek

İlkbahar zamanı muhtemelen hepimizi mutlu ediyordur. Ve ilkbaharla ilgili düşüncelerimizi az sonra size göstereceğimizden daha iyi ifade eden bir fotoğraf düşünemiyoruz. Andrea Zampatti tarafından çekilmiş “Gülen Fındık Faresi” isimli bu fotoğraf 2017 yılındaki Komedi Vahşi Doğa Fotoğraf Ödülleri’nin Karada kategorisinde birinci seçilmiş ve bunun şaşırtıcı bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Sevimli fındık faresi bir çiçeğe tünemiş halde neşe ve heyecan doluyken fotoğraflanmış. Bu şirin mi şirin fotoğrafa bakarken ciddi bir surat ifadesi takınmak gerçekten de çok zor! Bu fotoğraf bizim kalplerimizi de neşeyle dolduruyor!

1

Fare gerçekten gülüyor muydu yoksa fotoğrafçı onu esnemesinin ortasında mı yakaladı bilemesek de bu muhteşem zamanlanmış fotoğraf çok tatlı. Bu gerçekten de kışın son günlerini yaşarken görmeye ihtiyacımız olan şey ve bize gelecek güzel günlerin yakın olduklarını anımsatıyor.


2

Ama Zampatti yalnızca sevimli farelerin resimlerini çekmiyor. Kendini “vahşi doğa aşığı” olarak tanımlayan fotoğrafçı kuzey yarımküredeki her türden hayvanı fotoğraflıyor. Finlandiya’da “kendisine kucaklanmasını bekleyen” sevimli bir ayıdan Yellowstone Ulusal Parkı’ndaki dil çıkarmış, oyuncu görünümlü bir Kuzey Amerika geyğine kadar, Zampatti özellikle de doğayı en büyüleyici anlarında yakalama konusunda son derece yetenekli görünüyor. Zampatti’nin işlerinden bazılarını aşağıdaki galeride bulabilirsiniz ve daha fazlasını görmek isterseniz size sanatçının internet sitesini ziyaret etmenizi öneririz. Vahşi doğa fotoğrafçısı Andrea Zampatti tarafından çekilmiş olan bu gülen fındık faresinin müthiş sevimli fotoğrafı sizi de gülümsetmiyor mu peki?


3

Fotoğrafçı özellikle de konu doğayı en sevimli anlarında yakalamak olduğunda özel bir yeteneğe sahipmiş gibi görünüyor.


4
5
6
7
8
9
10