Bu Fotoğrafçı Katil Balinalarla Gün Batımının Muhteşem Fotoğraflarını Bir Araya Getirerek Rüya Gibi Bir Sonuç Elde Ediyor Ve Onun İşlerine Bayılacaksınız

Mary Parkhill isimli bu fotoğrafçı reklamcılıktaki başarılı kariyerini arkasında bırakarak bir zamanlar hobisi olan işe daha fazla yoğunlaşıp bunu kariyeri haline getirmeyi başardı. Bugünlerde Mary özellikle doğal manzaralar üzerine yoğunlaşan güzel sanat fotoğrafları konusunda popüler. 

Parkhill buradaki muhteşem manzaranın resimlerini çekebilmek için yazık Alaska’ya seyahat etmiş ve çektiği fotoğraflar arasında suda oynayan katil balinaların baş döndürücü fotoğrafları da var. Doğru anı yakalayabilme konusundaki müthiş yeteneği sayesinde neden böyle bir işi kariyeri haline getirdiğini anlamak zor olmuyor.


1

Parkhill katil balinalarla gün batımının fotoğraflarını çekiyor ve sonra da bunları kusursuz kompozisyonlarda birleştiriyor. Katil balinaların anatomilerinden yararlanarak fotoğrafa bakan kişinin tam olarak nereye bakmasını istediğini ayarlıyor. 


2

Bazen katil balinanın burnu ya da kuyruğu yakıcı güneşle mükemmel bir hizada oluyor, diğer zamanlarda ise güneş bu muazzam yaratıkları daha da vurgulamak için altın renkli bir geriplan oluşturuyor. “Bana katil balinaları fotoğraflama konusunda en çok ilham veren şey onları kocaman boyutları, onları doğal ortamlarında gözlemek ve onların beni hala nutku tutulmuş bir halde bırakabiliyor olmaları,” diye açıklıyor Parkhill. 


3

Yazını Alaska’nın insana ilham veren manzaralarını keşfederken bir yandan da ortaya çıkan fotoğraflarla portfoyünü hazırlayarak geçirmiş. 


4

Aslında Pennsylvania’da yaşayan Parkhill’in katil balinalara özel bir düşkünlüğü var ve portfoyünde katil balınaların ve kambur balinaların Alaska’nın sularında yüzerken ve atlayıp zıplarken görülebildiği harika fotoğraflar bulunuyor. 


5

Ancak göz kamaştırıcı bir manzara ve güzel sanatlar fotoğrafçılığını kombinleyen bu gün batımı fotoğrafları unutulmayacak, rüya gibi bir kaçışçılık sunuyorlar. 


6

Dilerseniz sanatçının katil balina-günbatımı fotoğraflarına ait bit koleksiyonu internet sitesi üzerinden satın alabiliyorsunuz.


7

Mary Parkhill katil balinaları fotoğraflayabilmek için her yaz Alaska’ya gidiyor.


8

Ayrıca günbatımının da fotoğraflarını çekiyor ve inanılmaz güzel sanatlar fotoğrafları ortaya çıkarabilmek için bu ikisini bir araya getiriyor.