Tam Coc, Vietnam'ın Karst Dağları Ve Çeltik Tarlaları

Tam Coc Ninh Binh şehrinden yaklaşık 90 kilometre uzaklığına konuşlanmış ve Vietnam'daki en güzel manzaralardan biri olarak kabul ediliyor. Tam Coc "üç mağara" anlamına geliyor. 

1

Bu mağaralar, Hang Ca (birinci), Hang Giua (ikinci) ve Hang Cuoi (en küçük). Tam Coc'a yapılacak bir ziyaret Van Lam köyünden başlayan Ngo Dong nehrinin virajlarında üç saatlik bir bot yolculuğundan oluşuyor ve bu sırada karst kuleleri ve pirinç tarlalarından oluşan büyüleyici bir manzaranın içinden geçiyorsunuz. 


2

Şüphesiz ki Tam Coc pirinç tarlalarının en güzel olduğu zamanlarda en görülmeye değer haline bürünüyor. 


3

Tarlalar sarı ve canlı yeşil renklerde oluyor ve suyun kenarından kaya oluşumlarının ayak kısımlarına kadar uzanıyorlar.


4

Bu rota aynı zamanda doğal mağaralarının üçünün de içinden geçiyor ve bu mağaralardan en büyük olanı 125 metre uzunluğunda ve tavanı su yüzeyinin iki metre üstünde. 


5

Botlar genel itibariyle bir ya da iki yerli kadın tarafından çekiliyorlar, bu kadınlar aynı zamanda kendi yaptıkları işlemeleri satıyorlar. 


6

Zaman zaman ısrarcı satıcılar normalde son derece huzurlu ve uyum içinde olan bu yerdeki huzuru biraz gölgeleyebiliyorlar.


7
8
9
10
12
13
18